Projekt Budynku Biurowego

Architektura budynku biurowego powinna korespondować z wizerunkiem przedsiębiorstwa. Jest to podstawowa zasada, którą się kierujemy projektując tego typu obiekty. Oprócz tego stawiamy bezwzględnie na funkcjonalność i nowoczesność oraz rozwiązania energooszczędne budynku biurowego. Współpracujemy z konsultantami LEED aby tworzyć budynki biurowe odpowiadające najnowszym światowym standardom.

Projekt budynku biurowego klasy A.

W Polsce klasyfikacja budynków biurowych nie jest obowiązkowa ale istnieją wytyczne służące do określenia ich standardu. Daje to najemcy klarowną informacje czego od danego obiektu oczekiwać. Biurowce oznacza się w skali od C do A. Najwyższa klasa A musi spełnić szereg wymogów obejmujących takie zagadnienia jak – wizerunek budynku, rozwiązania przestrzenne, wyposażenie techniczne, komfort, rozwiązania proekologiczne. Najważniejszym czynnikiem jest bezwzględnie lokalizacja. Budynek biurowy znajdujący się w dużej odległości od centrum i poza dzielnicami biznesowymi nie może zostać uznany za budynek klasy A.

Aranżacja wnętrz biura.

Równie istotna jak architektura całego budynku jest kwestia aranżacji poszczególnych przestrzeni biurowych. Właściwa aranżacja ma wpływ na efektywność pracowników. Kluczową rolę odgrywają również miejsca spotkań gdzie ludzie, często w sposób nieformalny, tworzą nowe pomysły. Chodzi o przestrzenie gdzie ludzie mogą spotkać się przypadkiem, wypić kawę i zamienić parę słów lub wyczerpująco omówić jakąś kwestię. Współczesne biura wyposaża się ponadto w liczne udogodnienia i gadżety. Nikogo już nie dziwią w biurze pufy do leżenia czy stoły do gry w piłkarzyki. Ludzie w pracy muszą wykazywać się coraz większą kreatywnością i inicjatywą – znajduje to odzwierciedlenie w sposobie aranżacji. Pracownicy spędzają też w biurach coraz więcej czasu co powoduje, że biuro, w którym można jedynie siedzieć przy biurku, odchodzi w przeszłość. Szczególną strefę stanowi lobby, którego wygląd ma duży wpływ na to jak goście będą odbierali cały budynek.

Projekt wnętrz biura wyraża i jednocześnie współtworzy kulturę firmy. Dlatego należy go traktować jako ważne narzędzie biznesowe. SUMA Architektów traktuje projektowanie jak branding w trzech wymiarach, obejmujący całą fizyczną przestrzeń w jakiej firma funkcjonuje.