Item Details

FAMILY ONE

Funkcjonalne mieszkanie dla rodziny 2+3 czyli Family One.

Podczas projektowania tego mieszkania w Krakowie największym wyzwaniem było stworzenie funkcjonago układu dla małżenstwa z trójką dzieci mając do dyspozycji bardzo ograniczony metraż.

Family One to kolejny projekt, który został zrealizowany w Krakowie, tym razem w dzielnicy Nowa Huta.. Architekt zadbał aby ograniczona przestrzeń nabrała funcjonalności a każdy z domowników znalazł swój wymarzony kąt. W kuchni, która jest wąska zostały zamontowane na całej długości meble, mieszczące wszystkie niezbędne przybory kuchenne. Umieszczenie długiego blatu zapewni użytkownikom wygodne przygotowanie posiłków. Wyjście z kuchni prowadzi nas prosto do jadalni połączonej z dużym salonem w którym znajduje się wypoczynkowa sofa dla całej rodziny. Miejsce gdzie znajduję się TV to także spora ilość zabudowanych szafek. Pozostałe trzy pokoje architekt wnętrz przeznaczył na fukcjonalne sypialnie. Sypialnia rodziców to pomieszczenie w którym znajduję się rozkładana sofa oraz biurko umożliwiające prace. W nocy wnętrze pełni funkcję sypialnianą natomiast w dzień może pelnić inne funkcje. Charakterystycznym elementem jest oświetlenie, które wybrał architekt. Światło wydobywa się z podwieszonej ściany oraz sufitu i sprawia, że wnętrze jest estetyczne a także subtelne. Jeden z pokoi przyciaga uwagę dzięki antresoli znajdującej się nad przestrzenią przeznaczoną do zabawy i nauki dziewczynek. Antresola stanowi wygodne miejsce do spania i zastępuje dwa łóżka. Kolejny pokój został zaprojektowany dla trzeciego dziecka. Białe meble świetnie komponują się z intensywnymi barwami, które zostały użyte do pokrycia ścian i z pewnością pomieszczą wszystkie zabawki oraz książki. Dodtakowo zastosowano tapetę z postaciami z bajki „Kubuś Puchatek”. Łazienka jest niewielka, zabudowany prysznic, który zastąpił wannę, jest rozwiązaniem umożliwiającym pomieszczenie w niej wszystkich niezbędnych elementów.

Jeżeli Twoje dotychczasowe wnętrze już dawno znudziło Ci się a przestrzeń wydaje się nudna i mało funkcjonalna koniecznie musisz zajrzeń do naszego biura! SUMA Architektów przekształci twoje mieszkanie w idealny dla Ciebie sposób.


  • Client: Klient prywatny
  • Skills: Kraków,
  • Author Name: SUMA Architektów
  • Author URI: Jakub Jan Surówka, Michał Matejczyk
  • Release Date: 2 September 2013