Item Details

KAT’O

Projekt wnętrz mieszkania Katowice.

Mieszkanie to było wyzwaniem projektowym ze względu na wszędzie pojawiające się skosy. Chcieliśmy w tak trudnej przestrzeni uzyskać jak najwięcej funkcjonalności i efektu wizualnego. Szczególnie ważne było również wprowadzenie zróżnicowanego oświetlenia.

Architekt wnętrz zaproponował jasną tonację pomieszczeń. Podłoga z bielonego drewna. Fronty szafek wykończone białym lakierem na wysoki połysk. Aby ściany miały gdzieniegdzie fakturę zaproponowano na nich okładzinę z białej cegły. Kolorowe akcenty i dekoracje wzbogacają wygląd mieszkania. Do tego dobrano industrialne oprawy oświetleniowe oraz prace współczesnych grafików. Duża część zabudowy meblowej wymagała indywidualnego projektu z powodu kształtu pomieszczeń. Tam gdzie było to możliwe traktowaliśmy skosy jako pretekst do zabawy formą. Szczególnie widać to w łazience gdzie zaproponowana została skośna szafka i skośne lustro. Umywalka natomiast znajduje się na pochyłym postumencie. Takie zabiegi tworzą przestrzeń bardzo indywidualną i dynamiczną. Projektowanie wnętrz nietypowych daje nam dużo radości i satysfakcji. Tak było również w przypadku projektu Katowice. Architekci mieli trudne zadanie, z którego z sukcesem się wywiązali.

Jeśli twoje mieszkanie ma nietypowy kształt i szukasz pomocy przy jego właściwej aranżacji SUMA Architektów rozwiąże twoje problemy. Zaproponujemy rozwiązania, które pomogą właściwie zagospodarować przestrzeń oraz nadadzą twojemu mieszkaniu wyjątkowy charakter. Nie boimy się wyzwań i nietypowych tematów.


  • Client: prywatny
  • Skills: Katowice,
  • Author Name: SUMA Architektów
  • Author URI: Jakub Jan Surówka, Michał Matejczyk, Beata Mazur, Anna Latawiec
  • Release Date: 6 February 2015