Item Details

LOFT ONE

Nasza interpretacja lofotwego stylu w Browarze Lubicz Kraków.

Nowoczesny loft to projekt, przy którym archiekt zainspirował się charaktrem całej inwestycji, w której się mieszkanie. Fakturowa ściana z cegły połaczona z białymi meblami daje wnętrze, które można by też określić jako red&white.

Miejscem gdzie powstał projekt LOFT ONE jest Browar Lubicz Kraków. Architekt postawił na koncepcję przestrzeni w neoindustrialnym budynku, opierającej się na wykorzystaniu surowych powierzchni takich jak beton i cegła. Ta druga znakomicie prezentuję się na dwóch ścianach salonu. Sercem tego pomieszczenia jest wygodny zestaw wypoczynkowy, umieszczony na puszystym dywanie, który daje uczucie miękkości i komfortu. Strefa wypoczynku wyraźnie odcina się od szorstkiego otoczenia. Faktury takich materiałów jak: cegła i beton zawsze staramy się wyeksponować poprzez zastosowanie akcentowanego oświetlenia. Umieszczone w taki sposób oświetlenie daje wnętrzu charakter i pozwala dostosowywać jego wygląd w zależności od nastroju. Użytkownik może zdecydować czy chce mocno rozświetlić przestrzeń czy też odpocząć w półmroku. Łazienka jest miejscem, w którym zdecydowanie wygrywa beton, który został wykorzystany zarówno na powierzchni ścian jak i podłodze. Białe meble stanowią stnowią z kolei kontrast dla pozostałych materiałów. W niwielkim predsionku znajduje się przymocowany do ściany wieszak na rower, gadżet, który wybrał architekt. Kraków dzięki temu projektowi zyskał kolejną ciekawą realizację.

A jaki jest Twój wymarzony loft? Przyjdź do pracowni SUMA Architektów i stwórz z nami wnętrze, w którym będziesz chciał zamieszkać.


  • Client: Prywatny
  • Skills: Kraków,
  • Author Name: SUMA Architektów
  • Author URI: Jakub Jan Surówka, Michał Matejczyk, Paulina Wacławik
  • Release Date: 1 March 2013