Hala sportowo-widowiskowa w Dębnie

W listopadzie 2020 roku do użytku oddana została hala sportowo-widowiskowa, która została wybudowana na podstawie naszego projektu. Hala mieści się w Dębnie (woj. małopolskie). 

Podczas pracy nad projektem ustaliliśmy trzy cele.

Po pierwsze: Hala, jako obiekt wielofunkcyjny, miała stać się centrum integrującym lokalną społeczność. Udało nam się to osiągnąć stwarzając projekt kompleksu sportowego, na którego terenie mogą dziać się różne wydarzenia w jednym czasie aktywizując tym samym osoby w różnym wieku, a także o różnym stanie zdrowia. Aby w przestrzeni hali mogły odbywać się różnorodne zajęcia i wydarzenia bez kolidowania ze sobą, można ją dzielić na 3 niezależne boiska.

Hala wewnątrz.

 

Po drugie: hala miała być miejscem dostępnym dla wszystkich. Dlatego zaprojektowaliśmy udogodnienia dla osób niepełnosprawnych (jest to m.in. platforma służąca do transportu osób z niepełnosprawnościami, miejsca parkingowe, boisko dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich). Dzięki temu, że przewiązka łącząca nowy budynek z istniejącą szkołą została zaprojektowana na poziomie 1 piętra, również szkoła stała się dostępna dla osób z problemami z poruszaniem się. Obecnie w istniejącym budynku szkoły nie ma windy, ale osoby niepełnosprawne mogą do niej wejść przez halę, za pomocą platformy schodowej dostać się na 1 piętro, a następnie przewiązką – do budynku szkoły. 

 Przewiązka łącząca nowy budynek z istniejącą szkołą

 

Po trzecie: elewacja ma charakter nowoczesny i minimalistyczny z detalem w postaci pionowego boniowania, dzięki czemu nowy obiekt stanie się obiektem ponadczasowym

Elewacja ma charakter nowoczesny i minimalistyczny z detalem w postaci pionowego boniowania

Elewacja.

 

W hali znajdują się także pomieszczenia sanitarne dla publiczności oraz zawodników, szatnie, natryski, magazyny służące do przechowywania sprzętu sportowego oraz pomieszczenie dla obsługi dźwiękowej pracującej na hali podczas większych wydarzeń. Okładziny akustyczne wewnątrz zapewniają odpowiedni czas pogłosu i umożliwiają organizowanie różnego rodzaju imprez, podczas których istotna jest  dobra jakość dźwięku.

Komfort użytkowania zapewnia wysokiej klasy wykładzina sportowa umieszczona na drewnianej, mechanicznie wentylowanej konstrukcji. Hala wyposażona jest w instalacje elektryczną, gazową, wodno-kanalizacyjną, wentylacyjną, tablicę wyników. 

Ponadto kompleks zawiera boisko typu Orlik oraz miasteczko rowerowe, co tworzy wyjątkowe centrum sportowe. Poczucie otwartej przestrzeni wzmagają duże okna, które uznaliśmy za podstawę źródła światła w obiekcie. Duża ilość światła wpadająca do wnętrza pobudza i dodaje energii użytkownikom hali. 

Współczesne obiekty sportowe muszą być dostępne dla wszystkich zainteresowanych sportem oraz na tyle wielofunkcyjne, by mogły odbywać się na nich różne wydarzenia. Projekt hali sportowej w Dębnie był dla nas ciekawym wyzwaniem, a rezultaty są kolejnym dowodem na to, że świetnie czujemy się w realizacjach, w których w roli głównej są obiekty użytkowe.

2 komentarze

  • zagorski / 6 kwietnia 2021

    Liczę, że dzieciaki w najbliższym czasie będą mogły skorzystać z tak fajnej hali.

    • suma5 / 23 kwietnia 2021

      Jesteśmy przekonani, że tak będzie 🙂

Comments are closed.