Projekt budynku biurowego

Witamy na stronie biura projektowego SUMA Architektów! Jesteśmy grupą profesjonalistów – doświadczonych architektów, a także dekoratorów wnętrz i designerów, która może stworzyć specjalnie dla Państwa wyjątkowy projekt budynku biurowego. Projektowanie budynków usługowych i biurowych jest jednym z podstawowych filarów naszej działalności – poza nimi, tworzymy również projekty domów jedno i wielorodzinnych, lokali gastronomicznych czy hoteli. Staramy się maksymalnie dywersyfikować naszą ofertę, która jest bardzo różnorodna. Dzięki temu może ona trafić do szerokiej rzeszy odbiorców i spełnić oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

Biuro projektowe SUMA Architektów

Biuro architektoniczne SUMA Architektów współtworzą osoby o niezbędnym, branżowym wykształceniu zdobytym na prestiżowych europejskich uczelniach oraz bogatym doświadczeniu – na swoim koncie każdy z nas ma już bowiem liczne projekty zróżnicowane pod kątem rodzaju, estetyki czy budżetu. W swojej pracy jesteśmy terminowi, elastyczni oraz cechujemy się dużą kreatywnością, dzięki której wszystkie nasze projekty są ciekawe i niebanalne. Nie powtarzamy utartych schematów, nie działamy szablonowo i zawsze staramy się wdrożyć innowacyjne rozwiązania do naszych projektów. Jednocześnie zawsze uwzględniamy możliwości i ograniczenia, które stawia przed nami dana działka, na której pa powstać nowy budynek biurowy. Mimo że w biurze projektowym SUMA Architektów każdy z nas posiada głowę pełną pomysłów, nie przeszkadza nam to jednocześnie stąpać twardo po ziemi – zawsze pamiętamy o tym, by dopilnować wszystkich formalności i pozwoleń niezbędnych do rozpoczęcia budowy. Starannie zajmujemy się kwestiami formalno-prawnymi.

Projekty budynków biurowych

Dlaczego wygląd biura ma znaczenie? Należy mieć na uwadze, że architektura budynku biurowego zawsze powinna korespondować z wizerunkiem przedsiębiorstwa, tak by wszystko tworzyło jedną, spójną całość – od designu po działalność. Jest to podstawowa zasada, którą się kierujemy projektując tego typu obiekty. Zawsze uwzględniamy charakter przedsiębiorstwa i do niego dopasowujemy najbardziej optymalne rozwiązania. Bierzemy pod uwagę wartości wyznawane przez firmę i na ich podstawie decydujemy czy design ma być minimalistyczny i nowoczesny czy może bardziej tradycyjny i klasyczny. Jest to niezwykle istotne.

Oprócz tego bezwzględnie stawiamy na funkcjonalność i nowoczesność oraz rozwiązania energooszczędne budynku biurowego – zawsze myślimy o tym, by nasze projekty były przyjazne środowisku, a energooszczędność jest w tym wypadku bardzo ważnym czynnikiem. Współpracujemy z godnymi zaufania konsultantami LEED, aby tworzyć budynki biurowe odpowiadające najnowszym światowym standardom.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym portfolio, w którym prezentujemy zrealizowane przez nas w przeszłości projekty – znajdują się wśród nich nie tylko projekty budynków biurowych, ale również projekty budynków usługowych, hoteli czy domów jedno lub wielorodzinnych, które stworzyliśmy dla dziesiątek zadowolonych klientów – zarówno prywatnych jak i firm.

Projekt budynku i aranżacja wnętrza

W SUMA Architektów zajmujemy się nie tylko tworzeniem projektów budynków biurowych, ale również aranżacją wnętrz i designem. Jest to możliwe dzięki różnorodności specjalistów współtworzących nasze biuro projektowe. Decydując się na współpracę z SUMĄ Architektów, mają Państwo gwarancję, że jedna firma poprowadzi Państwa projekt od początku do końca – jest to duże ułatwienie dla obu stron. Ponadto, mają Państwo pewność, że projekt będzie spójny i stworzy jedną, integralną całość, w której wszystkie elementy będą do siebie pasować.

Projekty budynków biurowych klasy A

W Polsce klasyfikacja budynków biurowych nie jest obowiązkowa ale istnieją wytyczne służące do określenia ich standardu. Daje to najemcy klarowną informacje czego od danego obiektu oczekiwać. Biurowce oznacza się w skali od C do A. Najwyższa klasa A musi spełnić szereg wymogów obejmujących takie zagadnienia jak – wizerunek budynku, rozwiązania przestrzenne, wyposażenie techniczne, komfort, rozwiązania proekologiczne. Najważniejszym czynnikiem jest bezwzględnie lokalizacja. Budynek biurowy znajdujący się w dużej odległości od centrum i poza dzielnicami biznesowymi nie może zostać uznany za budynek klasy A.

Aranżacja wnętrz biura

Równie istotna jak architektura całego budynku jest kwestia aranżacji poszczególnych przestrzeni biurowych. Właściwa aranżacja ma duży wpływ na efektywność pracowników oraz ich zapał do pracy i osiągane wyniki. Przestrzeń, w której się znajdujemy ma na nas bowiem dużo większy wpływ niż często zdajemy sobie z tego sprawę – zwłaszcza dla tak zwanych estetów jest to bardzo ważne. Ciekawy, estetyczny design wnętrza poprawia produktywność i sprawia, że pracownicy dobrze czują się w biurze i wykazują większą gotowość do pracy. Estetyka miejsca, w którym się znajdujemy ma również wpływ na naszą kreatywność – w pięknych miejscach łatwiej o dobre, niekonwencjonalne i oryginalne pomysły. Warto mieć to na uwadze – nie jest to bowiem oczywiste dla wszystkich.

Design przestrzeni wspólnych

W przypadku obiektów biurowych, kluczową rolę odgrywają również miejsca spotkań, gdzie ludzie, często w sposób nieformalny i przypadkowy, tworzą nowe pomysły, które często okazują się być prawdziwym sukcesem. Chodzi o przestrzenie, w których pracownicy mogą się spotkać, wypić kawę i zamienić parę słów lub wyczerpująco omówić jakąś kwestię. Do takich przestrzeni należą między innymi kuchnie lub sale przeznaczone do relaksu. Ponadto, współczesne biura wyposaża się w liczne udogodnienia i gadżety, dzięki którym pracownicy mogą na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i pozbierać myśli, a być może także wpaść na nowe, ciekawe pomysły. Dlatego też nikogo już nie dziwią w znajdujące się biurze pufy do leżenia czy stoły do gry w piłkarzyki lub tenisa stołowego.

Takie elementy są niezwykle istotne, ponieważ ludzie coraz częściej muszą w pracy wykazywać się dużą kreatywnością i inicjatywą – znajduje to odzwierciedlenie w sposobie aranżacji. Ciekawy design działa stymulująco. Obraz biura składającego się jedynie z bezosobowych biurek odchodzi w przeszłość (i całe szczęście!).

Wygląd biura, a zachowanie klientów

Poza efektywnością pracowników, wygląd biura ma również rzecz jasna duży wpływ także na klientów. Szczególną i niezwykle ważną strefę stanowi lobby, którego wygląd ma duży wpływ na to jak goście będą odbierali cały budynek. Istnieje również duża szansa, że wpłynie on także na ich późniejsze zachowania i podejmowane decyzje. Dlatego nie warto bagatelizować wyglądu biura. Mimo że nie jest to kwestia związana z kluczową działalnością przedsiębiorstwa ma ona wpływ na dużo więcej aspektów, niż większość z nas zdaje sobie sprawę.

Design ma znaczenie!

Projekt budynku biurowego oraz jego wnętrz wyraża i jednocześnie współtworzy kulturę firmy. Dlatego należy go traktować jako ważne narzędzie biznesowe, które wpływa na zachowanie nie tylko pracowników, ale także klientów. SUMA Architektów traktuje projektowanie jak branding obejmujący całą fizyczną przestrzeń w jakiej firma funkcjonuje.

Są Państwo zainteresowani współpracą z SUMĄ Architektów? Wykonamy dla Państwa projekt architektoniczny budynku biurowego, który będzie tworzył integralną całość wraz z działalnością Państwa przedsiębiorstwa. 

A jeśli mają Państwo jakieś pytania – serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Obiecujemy odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania i rozwiać ewentualne wątpliwości.