Projekt hotelu

Pracownia SUMA Architektów jest zespołem architektów i projektantów wnętrz, którzy specjalizują się między innymi w projektowaniu obiektów noclegowych o różnej skali i charakterze. Są to więc zarówno kameralne pensjonaty jak i większe budynki, mogące pomieścić setki gości, takie jak hotele lub domy weselne. W przeszłości wykonaliśmy już wiele projektów obiektów noclegowych i hoteli – jesteśmy więc pewni, że możemy zrealizować także państwa pomysł. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym portfolio, by mogli Państwo zobaczyć nasze realizacje.

W naszej pracowni architektonicznej przygotujemy projekt hotelu realizowanego od podstaw jak i podejmujemy się rozbudowy bądź przebudowy istniejącego obiektu. Pomagamy również zrealizować inwestycje typu apart-hotel. Projektujemy także sale konferencyjne czy bankietowe służące do organizacji imprez okolicznościowych.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu jeśli interesują państwa takie usługi jak:

  • projekt hotelu,
  • projekt pensjonatu,
  • projekt domu weselnego,
  • projekt hostelu.

Pracownia architektoniczna SUMA Architektów – dlaczego warto nam zaufać?

Dlaczego warto zaufać naszej pracowni architektonicznej SUMA Architektów? Jesteśmy grupą architektów i dekoratorów wnętrz, którzy swoje doświadczenie zdobywali na europejskich uczelniach oraz w pracy zawodowej. Mimo lat pracy nie straciliśmy charakterystycznego zapału, który cechuje osoby dopiero rozpoczynające pracę w branży. Jest to nasz klucz do sukcesu.

Przede wszystkim cechuje nas profesjonalizm oraz fachowe i sumienne podejście do naszej pracy. Zajmujemy się nie tylko projektowaniem budynków, ale również wystrojem wnętrz oraz designem – dlatego też możemy śmiało powiedzieć, że działamy kompleksowo. Decydując się na współpracę z nami, obsłużymy Państwa projekt od samego początku do końca, co niewątpliwie jest dużym ułatwieniem dla klienta. Zawsze świadczymy usługi najwyższej jakości. Cechuje nas terminowość oraz dbałość o szczegóły – naszej uwadze nie umknie żaden, nawet najmniejszy detal! Jednocześnie każdy zatrudniony w naszym biurze projektowym architekt posiada dużą kreatywność, dzięki której realizowane przez nas projekty mogą być naprawdę wyjątkowe – nie boimy się urzeczywistniać nawet tych najbardziej szalonych pomysłów. Jednak wciąż stąpamy twardo po ziemi i zawsze dbamy także o aspekty prawne – na bieżąco załatwiamy wszystkie niezbędne zgody i pozwolenia – dzięki temu nigdy nie musza się Państwo martwić o kwestie związane z formalnościami.

Rozwijająca się branża hotelarska

Każdego roku na terenie Polski powstają nowe hotele. Hotele nie są jednak związane jedynie z branżą turystyczną. Obiekty te często służą również jako miejsca, w których odbywają się konferencje firmowe i eventy biznesowe. W hotelach przeprowadzane są również szkolenia dla pracowników dużych korporacji. Z kolei hotele posiadające sale bankietowe są miejscami, gdzie urządzane są wesela oraz inne imprezy okolicznościowe.

Projekty hoteli – liczy się estetyka

Decydując się na dany hotel, goście coraz rzadziej szukają jedynie miejsca, w którym mogliby się przespać. Dla dużej ilości osób niezwykle ważne są również doświadczenia estetyczne – dlatego tak ważne jest, by projekty hoteli były przemyślane, a sam obiekt powinien zachwycać swoim wyglądem. Niemodne są już bezosobowe wnętrza. W dzisiejszych czasach miejsca noclegowe mają być nie tylko funkcjonalne, ale także piękne. Dlatego tak ważne jest, by podjąć współpracę z doświadczonym biurem architektonicznym, które podejmie się wyzwania, jakim jest zaprojektowanie miejsca, które spełni wszystkie oczekiwania klientów.

Projektowanie hotelu dostosowane do potrzeb inwestora

W przeszłości projektowaliśmy projekty hoteli i pensjonatów zróżnicowane pod względem stylistyki, powierzchni oraz zaplecza technicznego. Nie boimy się wyzwań i jesteśmy gotowi stworzyć projekt hotelu, który usatysfakcjonuje każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Potrafimy zaprojektować funkcjonalną, jak najlepiej rozplanowaną przestrzeń. Jednocześnie zawsze staramy się zachować indywidualny charakter każdego miejsca. Dbamy o maksymalną użyteczność przy jednoczesnym zachowaniu estetyki. Śledzimy najnowsze trendy, ale wiemy też, że zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody.

Projekty hoteli krok po kroku

Pierwszym etapem projektowania hoteli jest zawsze pomysł omawiany wspólnie z klientem, który następnie zostaje przekształcony w projekt i wizualizację w formie 3D. Dzięki temu klient będzie mógł łatwo wyobrazić sobie efekt końcowy. Jeśli projekt zostanie zaakceptowany można już przejść do realizacji, której efektem jest nowopowstały budynek. W SUMA Architektów dbamy również o wszelkie kwestie prawne – załatwiamy niezbędne pozwolenia i dopełniamy formalności. W naszej pracowni architektonicznej zatrudnieni są nie tylko architekci, ale także projektanci wnętrz – dzięki temu możemy zajmować się projektami od początku do końca. Jest to duże ułatwienie dla naszych klientów, którzy podejmują współpracę tylko z jedną firmą. Ponadto, inwestor ma pewność, że projekt hotelu będzie spójny pod względem estetycznym.

Elastyczność przy projektowaniu

Projektując hotele nie trzymamy się jednego, konkretnego stylu, ale zawsze staramy się dopasować projekt do wizji i oczekiwań klienta. Nie boimy się wyzwań, a do nowych zadań podchodzimy z tak zwaną otwartą głową i dużym entuzjazmem. Bez względu na to czy hotel ma być przytulny, przypominający domowe zacisze czy może wręcz przeciwnie – minimalistyczny, surowy i nowoczesny – my dołożymy wszelkich starań, by spełnić te oczekiwania i stworzyć projekty hoteli, które jak najlepiej oddadzą wizję inwestora. Nigdy nie narzucamy swoich pomysłów. Cierpliwie słuchamy oczekiwań klienta, a projekt tworzymy na podstawie jego pomysłów. Oczywiście zawsze uwzględniamy przy tym specyfikę danego terenu czy budynku. Zaprojektowany przez nas hotel ma nie tylko dobrze się prezentować, ale powinien być również maksymalnie funkcjonalny. Tworzymy różnorodne projekty, z których każdy posiada indywidualne i odrębne rozwiązania. Nie powtarzamy wzorców, a każdy projekt traktujemy indywidualnie.

Tworzymy miejsca z duszą

Każdy hotel czy pensjonat posiada swój odrębny, indywidualny charakter, który my zamierzamy w naszym projekcie uchwycić. Tworzymy miejsca interesujące, „z duszą” o ciekawych, a jednocześnie praktycznych rozwiązaniach architektonicznych. Miejsca, które zapadają głęboko w pamięć i do których goście będą chcieli w przyszłości ponownie wracać.

Projektowanie hoteli

Podczas projektowania hoteli poszukujemy indywidualnego charakteru miejsca. W przypadku hoteli sieciowych pilnujemy realizacji standardów wypracowanych i sprawdzonych przez daną markę. Tworząc projekt hotelu przede wszystkim spełniamy wymagania użytkowe i komercyjne klienta dodając do nich wartość estetyczną. Traktujemy obiekt w pierwszej kolejności jako przedsięwzięcie biznesowe.

Tworzymy przestrzeń, w której goście będą czuli się dobrze, odpowiadającą na ich zróżnicowane potrzeby. Dbamy o funkcjonalność, a co za tym idzie, o konkurencyjność hotelu.

Poprzez współpracę z wieloma firmami możemy zaoferować pomoc w różnych aspektach działalności hotelarskiej jak na przykład marketing czy gastronomia.

Przestrzeń wspólna

Przestrzeń wspólna to niezwykle istotny element podczas projektowania hoteli. Zdajemy sobie sprawę z tego, że pierwsze wrażenie jakie wywiera na gościach wnętrze jest niezwykle istotne – dlatego też przestrzeń wspólna powinna zostać zaprojektowana wyjątkowo starannie. Poza hallem wejściowym, recepcją i lobby ważne są także sale konferencyjne oraz część restauracyjna, które w naszym wykonaniu zachwycą gości swoim wyjątkowym i niepowtarzalnym wyglądem. Natomiast dobrze zaprojektowana recepcja może wręcz stać się wizytówką hotelu, dlatego też powinna prezentować się jak najlepiej.

Pokoje hotelowe

Równie istotne jak przestrzenie wspólne są oczywiście pokoje hotelowe, które zajmują większość przestrzeni hotelowej. Jesteśmy świadomi, że w przypadku pokoi hotelowych liczy się maksymalny komfort gości, przy jednoczesnym zachowaniu jak najwyższych walorów estetycznych. Pokoje hotelowe projektujemy tak, by połączyć estetykę, wygodę i funkcjonalność – tak, by goście chcieli do nich wrócić także w przyszłości. Jednocześnie muszą one spełniać wszystkie wyznaczone odgórnie normy. Większość pokoi hotelowych projektowanych jest podobnie, ale oczywiście istnieją wyjątki od tej reguły – zwłaszcza apartamenty będą wymagały specjalnego projektu, dzięki któremu będą to miejsca wyjątkowe i maksymalnie luksusowe. Specjalnego projektu będą wymagały także pokoje przystosowane dla rodzin i pobytu z małymi dziećmi. Na szczęście w SUMA Architektów wiemy jak połączyć te wszystkie wymagania i zaprojektować wyjątkową i niezawodną przestrzeń.

Przestrzeń wokół obiektu

Oczywiście poza pokojami hotelowymi oraz przestrzenią wspólną istotną kwestią jest także przestrzeń wokół obiektu. Jej estetyka jest równie ważna co samo wnętrze. Ogródek hotelowy, taras, patio oraz obejście zostaną przez nas zaprojektowane z dbałością o detale. Wiemy, że stanowią one przecież integralną część hotelu i powinny być równie efektowne co samo wnętrze.

Estetyka i funkcjonalność

W hotelach wyróżnić możemy strefę ogólnodostępną dla gości hotelowych oraz zamkniętą. W SUMA Architektów dbamy, by obie te części stanowiły spójną całość, mimo że w przypadku strefy zamkniętej, estetyka schodzi na drugi plan, a najbardziej liczy się funkcjonalność. Tworząc nasze projekty hoteli, zawsze pamiętamy o tej kwestii.

Najwyższej jakości materiały

Projektując hotele, wykorzystujemy elementy wykonane z materiałów wysokiej jakości. Dzięki temu przestrzeń hotelowa może wyglądać luksusowo i elegancko. Oczywiście równocześnie dbamy o konkurencyjne ceny. Zawsze dobieramy też najbardziej odpowiednie materiały do konkretnych elementów wykończenia – uwzględniamy przewidywaną intensywność użytkowania i na jej podstawie podejmujemy decyzje. Wytrzymałość użytych materiałów jest zawsze dostosowana do stopnia eksploatacji w poszczególnych częściach hotelu. Staramy się, by wszystkie elementy wyposażenia służyły jak najdłużej i były jak najtrwalsze – wiemy bowiem, że piękny wygląd to tylko jeden z istotnych aspektów. Funkcjonalność jest równie ważna.

Projekty hoteli – trendy i tradycja

Wiemy jak ważne w architekturze oraz wykończeniu wnętrz są obecnie panujące trendy – dlatego też chętnie śledzimy wszystkie nowinki z naszej branży. Jednocześnie staramy się zawsze wybierać rozwiązania ponadczasowe, które będą mogły służyć przez wiele lat – wtedy nie istnieje ryzyko, że po jakimś czasie wybrany przez nas design stanie się nieatrakcyjny, ponieważ moda na dane rozwiązania przeminie. Klasa i ponadczasowość nigdy nie wychodzą z mody, dlatego też często ma nie stawiamy w naszych projektach.

Zapraszamy do kontaktu

Chcą Państwo otrzymać wycenę projektu? Serdecznie zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego – obiecujemy odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać ewentualne niejasności.