Item Details

Invalid Displayed Gallery

AMBASADA RP – BERLIN

Projekt konkursowy ambasady RP w Berlinie.

Razem z pracownią Arkona wzięliśmy udział w prestiżowym konkursie architektonicznym na projekt polskiej ambasady przy głównej alei Berlina.

Zadaniem konkursowym było stworzenie skomplikowanego pod względem funkcji budynku ambasady wpisującego się w pierzeję alei Unter den Linde. Inspiracją dla fasady była klawiatura fortepianu. Główne wejście do Ambasady zaakcentowano wysokim, biegnącym przez cztery kondygnacje portalem wejściowym, ukośnie przecinając budynek i tworząc jego główną oś kompozycyjną. Wertykalne przeszklenia pozwalają uzyskać zmianiające się w zależności od pory roku oraz od pory dnia efekty świetlne. Założeniem architektów, którzy pracowali nad projektem Ambasady RP było stworzenie reprezentacyjnego budynku, który swoją architekturą nie tylko wpisze się w główną aleję Belrina, ale także doda jej nowej jakości, która będzie interesującą wizytówką naszego kraju.

Nowoczesna koncepcja projektu Ambasady RP w Berlinie to projekt konkursowy, który powstał przy współpracy z pracownią Arkona.