Item Details

Invalid Displayed Gallery

GRAND ASCOT KRAKOW

Projekt wnętrz hotelu 4 gwiazdkowego.

Pracownia SUMA architektów została zaproszona do przedstawienia pomysłu na aranżację wnętrz hotelu powstającego w centrum Krakowa. Zaproponowaliśmy wnętrza eleganckie i proste, inspirowane estetyką Skandynawii. Projektowaliśmy je z myślą o międzynarodowych gościach oczekujących od hotelu wysokiego standardu wykończenia.

Jako główny materiał w lobby zaproponowaliśmy kamień w jasnej tonacji i o umiarkowanej fakturze. Kawiarnia z barem mają być wyraźnie odcięte od przestrzeni recepcyjnej – na podłodze przewidziano wykładzinę. Ściany wykończone w ciemnym kolorze będą stwarzać bardziej przytulną atmosferę niż główny hol. Miedź jako materiał akcentowy dodaje ciepła a jednocześnie jest ponadczasowa i nie musimy się obawiać, że niedługo po realizacji obiektu wyjdzie z mody. Płytki miedziane ułożone zostały w indywidualny wzór, przygotowany specjalnie dla naszego Klienta. Wzór pojawia się on również w formie ażurowej przegrody przy niewielkiej poczekalni, sąsiadującej z recepcją,. Został on też zaproponowany na wykładzinie pokoi hotelowych. Jako wyposażenie ruchome zaprojektowaliśmy skandynawskie meble o ponadczasowym i eleganckim wzornictwie. Oświetlenie jest zróżnicowane – w lobby ma świecić cały sufit ze szklanych płyt. W strefie baru przewidziano punktowe oprawy nastropowe i zwieszane. Delikatna, podłużna lampa nad recepcją podkreśla zdecydowaną formę kamiennego prostopadłościanu. Stworzyliśmy projekt hotelu, którego Kraków nie będzie się wstydził.

Praca dla sektora hotelarskiego jest dla nas zawsze ciekawym wyzwaniem. Proponujemy indywidualne rozwiązane dopasowane do skali i charakteru obiektu. Dążymy do osiągnięcia niebanalnego charakteru przy jednoczesnym zachowaniu standardów obowiązujących w obiektach sieciowych. Gość powinien czuć się bezpiecznie. Powinien też być zaciekawiony oraz pozytywnie zaskoczony. Jeśli interesuje Cię projekt hotelu, skontaktuj się z nami. Na pewno będziemy w stanie doradzić, pomóc i zaprojektować twój wymarzony obiekt.


  • Client: GRAND ASCOT
  • Skills: Kraków,
  • Author Name: SUMA Architektów
  • Author URI: Jakub Jan Surówka, Michał Matejczyk, Beata Mazur
  • Release Date: 12 November 2015