Item Details

Nie możemy wyświetlić tej galerii.

SZARA GÓRA APART HOTEL

Projekt apart hotelu w Groniu.

Podhale dysponuję dużą ilością obiektów noclegowych. Rzadko jednak są to obiekty nowoczesne i ciekawe pod względem designu. Naszym zadaniem było stworzenie małego hotelu, który wyróżniałby się na tle konkurencji rozwiązaniami funkcjonalnymi i estetycznymi.

Przewodnią myślą w projekcie jest nawiązanie do piętrowego układu górskich krajobrazów. Najniżej znajduje się zielone piętro lasu, następnie roślinność karłowacieje i zmienia się w trawiaste powierzchnie hal, ponad tym wznoszą się grafitowe bloki skał, nierzadko pokryte śniegiem. W ten sposób zaprojektowana została kolorystyka poszczególnych pięter. Dolna kondygnacja ze strefą fitness to zieleń i świeżość jaką czujemy spacerując wśród drzew. Restauracja ma kolorystykę cieplejszą z elementami naturalnego drewna. Pierwsza kondygnacja apartamentów będzie wykończona w odcieniach szarości oraz błękitu. Projekt apartamentu hotelowego na najwyższym piętrze dominuje minimalistyczna biel przypominająca ośnieżone górskie szczyty. Tworząc projekt wnętrz hotelu wykorzystaliśmy również motywy pochodzące ze sztuki ludowej. Między innymi drewniane wycinanki parzenic będą częścią estetyki modern folk – czyli współczesną interpretacją tradycyjnego zdobnictwa. Ten niezwykły apart hotel z pewnością spełni oczekiwania turystów przybywających z Polski a także z zagranicy.

SUMA architektów posiada bogate doświadczenie jeśli chodzi o projekty budynków hotelowych. Do każdej inwestycji podchodzimy indywidualnie aby stworzyć obiekt wyjątkowy, w którym goście będą czuć się dobrze, i do którego będą chcieli wracać. Profesjonalnie opracujemy dla Ciebie projekt apart hotelu. Na każdym etapie będziemy służyć doradztwem i pomysłami, które pomogą zrealizować twoje cele biznesowe.


  • Client: SZARA GÓRA
  • Skills: Groń, Leśnica,
  • Author Name: SUMA Architektów
  • Author URI: Jakub Jan Surówka, Michał Matejczyk, Beata Mazur
  • Release Date: 24 listopada 2016