Item Details

Invalid Displayed Gallery

MODERN_BARN

Nowoczesna stodoła pod Krakowem.

Dla pary młodych Klientów stworzyliśmy projekt nowoczesnego domu w standardzie energetycznym NF40. Prosta bryła budynku wpisuje się w nurt „modern barn” czyli nowoczesnej stodoły, który nawiązuje do archetypicznego kształtu budynku z dachem dwuspadowym.

Coraz większe zainteresowanie budzą nowoczesne projekty domów – proste i tanie pod względem konstrukcji do tego funkcjonalne oraz energooszczędne. Tego typu budynek mieliśmy okazję zaprojektować na ładnie położnej działce w okolicach Krakowa. Nasza nowoczesna stodoła otwiera się na ogród dużym przeszkleniem biegnącym w jednym ciągu przez 2 kondygnacje. Zwarta bryła domu wykończona jest jasnym tynkiem i okładziną z naturalnego drewna. Jako pokrycie dachu architekt wybrał blachę płaską układaną na rąbek. Nowoczesny charakter budynku podkreślają takie detale jak rury spustowe schowane w grubości ocieplenia czy szklane balustrady. Aby nie zasłonić części mieszkalnej na garażu został zaprojektowany płaski dach wykorzystywany jako taras. Taras ten połączono z obszerną sypialnią na piętrze. Ważnym zagadnieniem podczas projektowania tego domu było przyjęcie rozwiązań energooszczędnych, umożliwiających spełnienie standardu energetycznego NF40 i uzyskanie dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Takim rozwiązaniem jest m.in. ogrzewanie domu za pomocą powietrznej pompy ciepła.

Jeśli chciałbyś zamówić indywidualny projekt domu energooszczędnego lub pasywnego zapraszamy do kontaktu z naszą pracownią. Nasi architekci pomogą zrealizować twoje marzenia o pięknym i nowoczesnym budynku.


  • Client: Prywatny
  • Skills: Kraków,
  • Author Name: SUMA Architektów
  • Author URI: Michał Matejczyk, Jakub Jan Surówka, Paulina Wacławik
  • Release Date: 1 October 2015