Item Details

PAESE PKP Kraków

Tworzymy profesjonalne projekty retail. Przykładem takiej realizacji jest kolejny sklep firmy Paese oferujący szeroki wybór wysokiej jakości naturalnych kosmetyków.

Projekt sklepu z kosmetykami powstał w pasażu dworca głównego w Krakowie. Koncept opiera się na monochromatycznej podstawie, czyli funkcjonalne meble lakierowane na kolor biały wraz czarnym stalowym stelażu oraz Naturalnym akcencie w formie ściany z drewna. Minimalistyczna forma górnej części mebli zapewnia właściwa ekspozycję produktów. Sklep jest wyposażony w stanowisko do makijażu gdzie można od razu wypróbować poszczególne kosmetyki. Lokal proponuje również skorzystanie z zabiegu manicure. Wnętrze sklepu to przestrzeń dla kobiet dbających o swoją urodę i starannie dobierających produkty kosmetyczne. Jako architekci mający doświadczenie w projektach retail zwracaliśmy szczególną uwagę na właściwe oświetlenie, oznakowanie sklepu widoczne z zewnątrz i dobra ekspozycję towarów w środku. Głównym celem dla nas jest biznesowy i wizerunkowy sukces Klienta, w tym wypadku, firmy PAESE.

Projektowanie sklepów to nasze ulubione zajęcie. Starannie analizujemy ścieżki po jakich będą poruszali się nabywcy, dbamy o odpowiednią ekspozycję towarów i poszukujemy rozwiązań mających na celu zwiększenie sprzedaży produktów. Doświadczenie i pasja w retail design to argumenty, które przemawiają za wyborem naszego biura do stworzenia wyjątkowego wnętrza handlowego.


  • Client: PAESE
  • Author Name: SUMA Architektów
  • Author URI: Jakub Jan Surówka, Michał Matejczyk, Beata Mazur
  • Release Date: 27 lutego 2017